Nem a gyorsan elhadart, odavetett köszönöm-re gondolok, hanem amikor tényleg, a szívedben érezted a hála érzését?
Tudtad, hogy amikor hálát mondasz, az nem csak a lelkednek tesz jót, hanem erősíti az immunrendszert, sőt, a génjeidre is jó hatással van?
Tudományos kutatások bizonyították, hogy aki hálás, az boldogabbnak érzi magát, csökken a vérnyomása, javulnak a kapcsolatai, csökkennek a depresszió tünetei, jobban tűri a fájdalmat, jobban alszik.
A pozitív érzések közül ez a legerősebb érzés, mégis ezt érezzük a legkevesebbszer. Az elménk úgy van programozva, hogy mindig a hiányt vesszük észre. Pontosan tudjuk, hogy mit akarunk (vagyis mi az, ami hiányzik), de azt, hogy mi az, amivel most rendelkezünk csak akkor látjuk, amikor elvesztettük. Azt is tudjuk, hogy milyenek nem akarunk lenni, de azt pontosan megfogalmazni, hogy milyenné szeretnénk válni, már nehezebb.
Nézd meg, honnan indultál, és hova értél? Mi az, amid ma van? Mit értél el? Miért lehetsz igazán hálás? A házért, amiben élsz? A párodért? Vagy azért, mert sikerült megugranod valamit, amit talán te magad sem hittél, hogy sikerülni fog? Mert lefogytál? Mert anya vagy, és ma nem morogtál a gyerekeidre? Mert élsz? (…stb)
Ha rájössz, hogy mennyi mindenért lehetsz hálás, és naponta gyakorlod a hála érzését, belekerülsz egy pozitív spirálba, ami segít abban, hogy a hétköznapokban is észrevedd az apró csodákat, és nem utolsó sorban, a vágyaid, álmaid megvalósításához is közelebb jutsz, hiszen a hála érzésével megnyílsz, így befogadóvá válsz
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi. BővebbenElfogadom